Žumpy a nádrže | Časté otázky

Jak nádrž / žumpu napojím?

Pokud předem víte hloubku a umístění potrubí, na které chcete nádrž napojit, vyvaříme do nádrže zaústění v požadovaném průměru, a vy následně použijete pro napojení standardní KG přesuvku (do šachet vyvařujeme PP trubky z řady PP-H, nebo HT, tyto jsou kompatibilní s PVC řadou KG “oranžové roury“).

Dále můžeme nádrž opatřit vodotěsnými PPS prostupy, stupadly, konzolemi pro upevnění čerpadla…

Pokud si nejste umístěním nátoku, atd. jisti, nabídneme Vám řešení pomocí gumových manžet. Těmito manžetami sami vyrobíte prostupy a napojení přímo na stavbě.

Jaká je doba zhotovení?

Dostupnost nádrží je odvislá od momentální sezóny. Během roku bývají dodací termíny do čtrnácti dnů. V období vrcholící stavební sezony (podzim – konec roku) může docházet k prodloužení dodacích termínů i na tři až čtyři týdny.

Jaká je skutečná vnější velikost jímek (vč. výztuží/žeber)?

Vnější rozměry nádrží a žump naleznete v cenících.

Jak jsou nádrže těžké?

Hmotnost nádrží a žump naleznete v cenících.

Mám na pozemku vysokou hladinu spodní vody (třeba jen sezónně), co teď?

Standardní plastové nádrže nedokážou odolat tlaku spodní vody (prosté obetonování nádrže také nepomůže). V tomto případě s námi realizaci nádrže konzultujte a my Vám rádi navrhneme řešení. Je však potřeba znát maximální možnou úroveň spodní vody! Bohužel v některých případech je následné použití plastové nádrže vyloučeno.

Jak je to s dopravou?

Dovoz nádrží a cenu za dovoz řešíme individuálně, dle vzdálenosti a velikosti nádrže.

Co když nádrž zakopu příliš hluboko, nebo naopak málo?

Pokud nádrž “utopíte“ pod úroveň terénu, můžete si u nás objednat nástavec libovolné výšky, který Vám obratem vyrobíme. Pokud vstupní šachta příliš vyčnívá lze ji svépomocí zakrátit. Z doma dostupného nářadí je vhodné nářadí na dřevo (přímočará pila, hoblík, rašple…). Samozřejmě lze domluvit provedení úprav našimi pracovníky.

Lze nádrž zakrýt jiným než plastovým víkem?

Ano. Naše standardní vstupní šachty o průměru 600mm jsou kompatibilní s rámy normovaných kanálových poklopů. Na požádání vyrobíme i jímku se čtvercovým vstupem pro osazení čtvercových poklopů, zcela dle přání zákazníka.

Lze provádět opravy na již usazené nádrži?

Drobné závady (drobná prasklina, vylomená průchodka…) lze ve většině případů opravit i v již usazené nádrži. Poškození těsnosti pláště usazené nádrže (proražení kamenem při obsypávání…) lze bez vykopání opravit pouze do určité míry poškození. Samozřejmě pokud se jedná o již používanou jímku, je nejdříve potřeba zajistit její vyčerpání a desinfekci. U starších výrobků již není svařitelnost možná.